O nama

 Moslavačka priča obiteljska je priča koja je nastala iz ljubavi prema rodnom zavičaju i onim lijepim starim vremenima.

Kuće za odmor koje su prenesene u prvobitnom obliku iz okolice, stoljetni namještaj, visoko stilski restaurirani, obiteljske fotografije iz prošlog stoljeća pričaju ovu našu Moslavačku priču.

Gastronomski dio Moslavačke priče čine dva restorana, od kojih je jedan smješten uz ribnjak a drugi u srcu šume. Okuse i mirise naših autohtonih moslavačkih i lovačkih specijaliteta možete isprobati kroz probrana jela našega kraja. Sve to upotpunjujemo s autohtonim vinima od kojih je najpoznatiji škrlet.

Da bi Vaš boravak u moslavačkoj priči bio što zabavniji, za Vas smo pripremili sportske sadržaje, teniski teren na umjetnoj travi, malonogometno igralište, viseću kuglanu, a za one najmlađe dječje igralište.

Posebnost ove naše priče je šuma u kojoj obitava oko 250 divljih životinja: jelena lopatara, običnih jelena, košuta.. koje možete fotografirati šetajući šumom. Ako ste ljubitelj prirode, ljubitelj starinskog namještaja, dobre hrane, zasigurno ćete biti oduševljeni našom pričom.

Moslavačka priča pozivnica je za sve ljubitelje prirode, ljubitelje starinskog namještaja, domaće hrane i dobrih moslavačkih vina te za sve one koji žele uživati u prekrasnoj prirodi. Naše ljubazno osoblje pobrinut će se da se u Moslavačkoj priči osjećate kao kod svoje kuće.

Nadamo se da će Moslavačka priča postati i Vaša najljepša priča!

Virtualna šetnja

Uronite u ljepotu imanja bez napuštanja svog mjesta! Predstavljamo Vam Virtualnu Šetnju, osmišljenu posebno za vas. Zakoračite u svijet mirnih pejzaža, očaravajućih kuća za odmor i mirnog zagrljaja našeg jezera.

Zanimljivosti

Moslavina je vrlo važna po naftnoj povijesti Hrvatske – Paklenjača, Mramor brdo, nadzemni izvori, te rudnici nafte u Mikleuški i prvo značajnije ležište nafte 1941. otkriveno u Gojlu
Moslavina je u zapadnom dijelu izvorno kajkavski kraj i nekada je upravo kajkavština bila dominantna, a sjeverni dio Moslavine je štokavski.

KAPELICA BLAŽENE DJEVICE MARIJE

Na imanju Moslavačka priča nalazi se kapelica koju je dao sagraditi g. Stjepan Martinac, vlasnik imanja, sa željom da služi:

“Bogu na čast, Ljudima na spasenje”

Kip Blažene Djevice Marije datira iz 30-tih godina 19. stoljeća. U Hrvatsku ga je prilikom svog preseljenja iz Ukrajine 1908. godine donio g. Konstantin Zavacki, djed gđe. Katice Martinac.

S poštovanjem i u spomen na obiteljske pretke, te u skladu s kršćanskim duhom sagrađena je kapelica na imanju Moslavačka priča u kojoj je kip Blažene Djevice Marije.

Renoviranje kipa Blažene Djevice Marije, gđa. Katica Martinac povjerila je 22.9.2011. godine slikaru Milanu Jurini.

Obiteljska priča

Obitelj Martinac iz Obedišća je primjer kako se s koljena na koljeno prenosilo i njegovalo zajedništvo, sloga i ljubav, te nam dio svoje obiteljske povijesti i nasljeđa nesebično pokazuje i daruje upravo kroz Moslavačku priču.

Zato dragi gosti, ispričati ćemo vam priču obitelji Martinac iz Moslavine koja je zaslužna za nastanak naše i vaše Moslavačke priče. Ispričati će vam je g. Stjepan Martinac, najzaslužniji za njezino stvaranje, privatni poduzetnik i zaljubljenik u Moslavinu, svoj rodni kraj, te štovatelj starina, kulturne i povijesne baštine, lovac,a prije svega suprug, otac i djed.

Moj životni put započeo je u Moslavini u mjestu Obedišće, u obitelji koja je kao i većina tadašnjih obitelji, živjela na poljoprivrednom gospodarstvu, baveći se ratarstvom, stočarstvom, voćarstvom i vinogradarstvom. Supruga Katica, također Moslavčanka iz Donje Vlahiničke, živjela je u sličnim uvjetima. Mnogo teškog rada i obveza držalo je obitelj na okupu, njegovale su se obiteljske vrijednosti, zdrave radne navike, ljubav prema zemlji i životinjama, te ljubav prema domovini i kraju u kojem smo živjeli. Cijenili su se plodovi mukotrpnog rada što se iskazivalo na dane blagdana, slaveći blagdane prema drevnim kršćanskim običajima našeg kraja. Takav pristup životu u ranom djetinjstvu, formirao je moje životne stavove i vodio me kroz školovanje i radni vijek. Kada sam započeo privatno poduzetništvo vezano za proizvodnju, često sam razmišljao o uređenju jedne stare kuće u prirodi, kao destinacije za vlastiti odmor i mjesto okupljanja moje obitelji, djece i unučadi.

Nakon obiteljskih okupljanja i dugih razgovora sa suprugom, prepričavanja doživljenih emocija, polako se počela rađati ideja o malom “naselju” u prirodi. Kao lovac i ljubitelj životinja, želio sam i drugima pružiti mogućnost uživanja u prirodnim ljepotama šume i divljih životinja koje slobodno šeću u prirodnom okruženju. U jednoj od mnogih šetnji područjem Gaja u Maloj Ludini, moja je ideja “dobila” lokaciju malo pomalo, korak po korak se ostvarila i došla do konačnog izgleda. Putujući lijepom našom sakupljao sam starine, od kojih svaka ima svoju priču i zajedno sa suprugom slagao mozaik naše nove životne priče.

Željeli smo u mirnom Gaju, uz sve prirodne ljepote, u obnovljenim starinskim kućama čija je unutrašnjost uređena po visokim standardima, s restauriranim starinskim namještajem, slikama i svim ostalim sitnim detaljima, u lovačkom domu i čekama, uz kulinarske specijalitete i pića Moslavine, pružiti nezaboravan odmor i tako prema riječima Olega G. Lasunskog vratiti “međuljudski dug na liniji rodni kraj – domovina – čovječanstvo, kao karike jedinstvenog i neraskidivog lanca.”

U unutrašnjosti kuća možete vidjeti obiteljske fotografije iz prošlog stoljeća, narodne nošnje i uporabne predmete Moslavine ili jednostavno uživati u njihovoj udobnosti i intimnosti. Sjedeći uz ribnjak u središtu imanja možete promatrati divlje patke koje plivaju po ribnjaku, loviti šarane u ribnjaku ili promatrati pitomi krajolik s obroncima Moslavačke gore. Na njima su brojni obiteljski vinogradi u čijem se šumovitom srcu skrivaju ruševine starih slavnih gradova našega kraja, izvori pitke vode i brojne planinarske staze.

U šetnji šumom možete se odmoriti na nekoliko lovačkih čeka i pri tome uživati u promatranju i fotografiranju životinja, sjesti ispred Lovačkog doma ili u njegovoj unutrašnjosti pojesti slastan obrok. Ožednite li, slobodno otvorite slavinu, uzmite čašu i popijte vodu, to čisto pitko zlato naše Moslavine.

Želite li provesti odmor u prirodi u mirnom okruženju šume, cvijeća i životinja, uz izvrsnu hranu i pića, smješteni u starinskim kućama uz svu udobnost i vrhunsku opremljenost, posjetite Moslavinu, dođite u Moslavačku priču i doživite svoju priču, koju ćete pričati svojoj obitelji i prijateljima.

Katica i Stjepan Martinac